Ana Haberler Darüşşafak​a Cemiyeti’n​den Soma Açıklaması

Darüşşafak​a Cemiyeti’n​den Soma Açıklaması

1226
0
PAYLAŞ
Sevgili Darüşşafakalılar,
Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti olarak öncelikle Soma’da hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı, yaralanan işçilerimize acil şifalar dileriz.

Darüşşafaka Ailesi olarak tüm Türkiye gibi Soma’da yaşanan maden kazası karşısında derin üzüntü içindeyiz.

Tarihi boyunca ülkenin zor günlerinde yaraları sarmak için elinden gelen desteği veren Darüşşafaka olarak, Soma’da yaşanan kazanın vahim boyutu ortaya çıktığı andan itibaren yaraların sarılabilmesi için neler yapabileceğimizi tartışmaya başladık.

Bu bağlamda Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yanı sıra Manisa, Kütahya ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlükleri’yle bağlantı kurularak, baba kaybı olan ve Darüşşafaka’nın giriş koşullarını taşıyan öğrenciler hakkında bilgi talep edilmiş ve süreç takip altına alınmıştır.

Bildiğiniz gibi bu yıl sınavımız 1 Haziran Pazar günü yapılacaktır. Soma’da babasını kaybeden 4. sınıf öğrencilerinin bu kadar taze bir acıyla 1 Haziran’daki sınavımıza katılabilmesinin olanaksızlığının farkındayız. Bu nedenle 20 Mayıs 2014 Salı günü yapacağımız Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Soma’da babasını kaybeden ve koşullarımızı taşıyan çocuklarımız için geçmiş deneyimlerimizi göz önünde bulundurarak ve uzman görüşleri alarak en doğru çözümü üreteceğiz. Toplantıda alınan kararlar, en kısa sürede sizlerle paylaşılacaktır.

Darüşşafaka Cemiyeti olarak her zaman olduğu gibi Soma’da yaşamını yitiren vatandaşlarımızın geride kalan evlatlarına karşı, eğitimde fırsat eşitliği misyonumuz çerçevesinde üzerimize düşen ödevi yerine getireceğiz.

Darüşşafaka Cemiyeti
Yönetim Kurulu Başkanı
Talha ÇAMAŞ

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.