PAYLAŞ

Sporx’in haberine göre, Euroleague yönetimi ile buluşan Daçka yöneticilerinin, yapılan görüşmenin ardından katılım hakkını elde ettikleri ifade edildi. Yeşil-siyahlı kulübün, ekonomik olarak rahat bir konumda olmasının bu kararda önemli bir yer teşkil ettiği kaydedildi.

GALATASARAY VE PINAR KARŞIYAKA’YA ŞOK
Bu karar ile birlikte geçtiğimiz sezon Euroleague’de mücadele eden ve bu sezon da katılım için girişimlerde bulunacak olan Galatasaray dışarıda kalmış olacak. Öte yandan Türkiye Basketbol Ligi play-offlarında finale kadar yükselen ve Eurolegue umudu taşıyan Pınar Karşıyaka da Euroleague’de yer alamayacak.

EUROLEAGUE SİSTEMİ DEĞİŞTİRDİ
Önümüzdeki sezon Euroleague’e Fenerbahçe Ülker ve Anadolu Efes’in de bulunduğu 11 takım A Lisansı ile direkt katılım sağlayacak. Ayrıca Adriyatik Ligi’nde iki, İspanya, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya ve Rusya’dan birer takım olmak üzere toplamda 8 takım B Lisansı ile ligde mücadele etme hakkı elde edecek.

Yeni sezonda daha önce aralarında Türkiye’nin de bulunduğu dört ülkeye verilen B Lisans hakkı geri alınırken, wildcard uygulaması ön plana çıktı. Buna göre Türkiye’nin yanı sıra Fransa, Almanya ve İngiltere’den bir takım wildcard ile Euroleague’de mücadele edecek.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.